Brook Preloader

Księgarnia Leśmiana

Księgarnia im. Bolesława Leśmiana działa w Zamościu od 30 lat. Przyjazna atmosfera, szeroki wybór nowości książkowych, regionalia, pyszna kawa i przepiękna, zabytkowa okolica – to dla nich warto tu zajrzeć podczas odwiedzin w naszym mieście.

W ofercie księgarni znajdziesz: nowości wydawnicze, beletrystykę, literaturę faktu, książki dla dzieci i młodzieży, publikacje regionalne, przewodniki po Zamojszczyźnie, Roztoczu, Kazimierzu Dolnym, Lublinie, utwory Bolesława Leśmiana, publikacje historyczne, podręczniki, vademeca.

Nie masz pomysłu na prezent dla bliskich? W Księgarni Leśmiana znajdziesz także karty podarunkowe, które sprawdzą się jako świetny upominek na każdą okazję.

Nasza księgarnia realizuje również indywidualne zamówienia klientów – zamówione książki można odebrać w księgarni w ciągu 24 godzin! Stali klienci mogą liczyć na dodatkowy rabat.

Realizujemy także zamówienia specjalne dla bibliotek, szkół i instytucji na podstawie przetargów (m.in. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa).

Książka i kawa to idealne połączenie, dlatego tuż obok naszej księgarni znajduje się przytulna kawiarnia. Na czytelników czekają pyszna regionalna kawa i zamojskie krówki.

Od lat księgarni patronuje Bolesław Leśmian – poeta, krytyk literacki, jeden z najważniejszych przedstawicieli literatury dwudziestolecia międzywojennego. To właśnie w Zamościu w latach 1922-1933 autor „Łąki” mieszkał i prowadził kancelarię notarialną. Do miasta – jako patron księgarni – poeta powrócił z inicjatywy Sławomira Bartnika, założyciela firmy zamiłowanego w twórczości Bolesława Leśmiana.

DSC_8155
DSC_8152
DSC_8129
DSC_8135
DSC_8170
DSC_8159
IMG_8317